plasma-desktop - en to ast translation catalogue (13 entries)

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
ast: Hebo un error mentanto se guardaba l'atayu «%1»: %2

en: Navigation
ast: Navegación

en: Settings
ast: Configuración

en: Help
ast: Ayuda

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Commands
ast: Comandos

en: System Services
ast: Servicios del sistema

en: Common Actions
ast: Aiciones comunes

[ctx: @action: button Import shortcut scheme]
en: Import…
ast: Importar…

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
ast: Esportar…

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
ast: Una aplicación…

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
ast: Un comandu o script…

en: Remove all shortcuts for %1
ast: Quitar tolos atayos de: %1
