plasma-desktop - en to ast translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
ast: Velocidá de les animaciones

en: Theme:
ast: Estilu:

en: Animation speed:
ast: Velocidá de les animaciones

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
ast: Al calcar en ficheros o carpetes:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
ast: Seleicionalos

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
ast: Abrilos

en: Most Used Pages:
ast: Les páxines más usaes:
