plasma-desktop - en to az translation catalogue (55 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
az: Klaviatura qatı çeviricisi

en: Switch to Next Keyboard Layout
az: Növbəti klaviatura qatını seçin

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
az: Sonuncu istifadə olunmuş klaviatura qatına keçid

en: Switch keyboard layout to %1
az: Klaviatura qatını %1 çevirmək

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
az: Klaviatura önbaxışı

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
az: Klaviatura qatı vizualizasiyası

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
az: Klaviaturanın mövqeyini yükləmək mümkün olmadı. bu o deməkdir ki, seçilmiş model göstərilmiş dil qatını və ya dil qatı variantını dəstəkləmir. Bu problem ola bilsin ki, həmçinin siz modelin, dil qatının və variantının kombinasiyalarını istifadə etməyə cəhd etdikdə üzə çıxsın.
    Sisteminizin xkb qovluğundan kənarda müəyyən edilmiş dil qatlarının önizlənməsi dəstəklənmir və həmçinin bu ismarıcı göstərəcək. Tətbiq edilsə, bunlar hələ də düzgün işləyə bilər

[ctx: @option:checkbox]
en: Configure keyboard options
az: Klaviatura seçimlərini tənzimləmək

[ctx: @title:group]
en: Keyboard model:
az: Klaviatura modeli:

[ctx: @title:group]
en: NumLock on Plasma Startup:
az: Plasma başladıqda NumLock rejimi:

[ctx: @option:radio]
en: Turn On
az: Aktiv etmək

[ctx: @option:radio]
en: Turn Off
az: Söndürmək

[ctx: @option:radio]
en: Leave unchanged
az: Dəyişdirməmək

[ctx: @title:group]
en: When key is held:
az: Düymə basılı tutulduqda:

[ctx: @option:radio]
en: Repeat the key
az: Daxil ediləni təkrarlamaq

[ctx: @option:radio]
en: Do nothing
az: Heç nə etməmək

[ctx: @option:radio]
en: Show accented and similar characters
az: Vurğulu və oxşar simvolları göstərmək

[ctx: @label:slider]
en: Delay:
az: Gecikmə:

[ctx: @label:slider]
en: Rate:
az: Tezlik:

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
az: Sınamaq:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
az: Ayarları yoxlamaq üçün buraya yazın

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
az: Dil qatı əlavə etmək

[ctx: @action:button]
en: Preview
az: Öncədən baxış

[ctx: @label:textbox]
en: Display text:
az: Mətni göstərmək:

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
az: Qısayol:

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts for Switching Layout
az: Dil qatını dəyişmək üçün qısayollar

[ctx: @option:textbox]
en: Main shortcuts:
az: Əsas qısayollar:

[ctx: @option:textbox]
en: 3rd level shortcuts:
az: 3-cü səviyyəli qisayollar:

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative shortcut:
az: Alternativ qısayol:

[ctx: @option:textbox]
en: Last used shortcuts:
az: Son istifadə olunan qısayollar:

[ctx: @option:checkbox]
en: Show a popup on layout changes
az: Dil qatı dəyişdiyində ekran bildirişi göstrmək

[ctx: @title:group]
en: Switching Policy
az: Keçid qaydası

[ctx: @option:radio]
en: Global
az: Ümumi

[ctx: @option:radio]
en: Desktop
az: İş masası

[ctx: @option:radio]
en: Application
az: Tətbiq

[ctx: @option:radio]
en: Window
az: Pəncərə

[ctx: @option:checkbox]
en: Configure Layouts
az: Qatları tənzimləmək

[ctx: @action:button]
en: Add
az: Əlavə etmək

[ctx: @action:button]
en: Remove
az: Silmək

[ctx: @action:button]
en: Move Up
az: Yuxarı köçürmək

[ctx: @action:button]
en: Move Down
az: Aşağı köçürmək

[ctx: @title:column]
en: Map
az: Xəritə

[ctx: @title:column]
en: Label
az: İşarə

[ctx: @title:column]
en: Layout
az: Dil qatı

[ctx: @title:column]
en: Shortcut
az: Qısayol

[ctx: @action:button]
en: Reassign shortcut
az: Yenidən təyin etmək

[ctx: @action:button]
en: Cancel assignment
az: Ləğv etmək

[ctx: @option:checkbox]
en: Spare layouts
az: Dil qatlarını ayırmaq

[ctx: @label:spinbox]
en: Main layout count:
az: Əsas dil qatlarının sayı:

[ctx: @title:tab]
en: Hardware
az: Avadanlıq

[ctx: @title:tab]
en: Layouts
az: Dil qatları

[ctx: @title:tab]
en: Key Bindings
az: Klaviatyra birləşmələri

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
az[0]: %1 qısayol
az[1]: %1 qısayol

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
az: Heç biri
