kaccess - en to bg translation catalogue (71 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Shift е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Shift key is now active.
bg: Клавишът Shift е активен.

en: The Shift key is now inactive.
bg: Клавишът Shift е неактивен.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Ctrl е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Control key is now active.
bg: Клавишът Ctrl е активен.

en: The Control key is now inactive.
bg: Клавишът Ctrl е неактивен.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Alt е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Alt key is now active.
bg: Клавишът Alt е активен.

en: The Alt key is now inactive.
bg: Клавишът Alt е неактивен.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Win е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Win key is now active.
bg: Клавишът Win е активен.

en: The Win key is now inactive.
bg: Клавишът Win е неактивен.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Meta е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Meta key is now active.
bg: Клавишът Meta е активен.

en: The Meta key is now inactive.
bg: Клавишът Meta е неактивен.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Super е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Super key is now active.
bg: Клавишът Super е активен.

en: The Super key is now inactive.
bg: Клавишът Super е неактивен.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Hyper е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Hyper key is now active.
bg: Клавишът Hyper е активен.

en: The Hyper key is now inactive.
bg: Клавишът Hyper е неактивен.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Alt Gr е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Alt Graph key is now active.
bg: Клавишът Alt Gr е активен.

en: The Alt Graph key is now inactive.
bg: Клавишът Alt Gr е неактивен.

en: The Num Lock key has been activated.
bg: Клавишът Num Lock е активен.

en: The Num Lock key is now inactive.
bg: Клавишът Num Lock е неактивен.

en: The Caps Lock key has been activated.
bg: Клавишът Caps Lock е активен.

en: The Caps Lock key is now inactive.
bg: Клавишът Caps Lock е неактивен.

en: The Scroll Lock key has been activated.
bg: Клавишът Scroll Lock е активен.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
bg: Клавишът Scroll Lock е неактивен.

en: Toggle Screen Reader On and Off
bg: Превключване на четеца на екран

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Warning
bg: Предупреждение

en: &When a gesture was used:
bg: При използване на &жест:

en: Change Settings Without Asking
bg: Промяна на настройките без потвърждение

en: Show This Confirmation Dialog
bg: Показване на диалог за потвърждение

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
bg: Изключване на всички жестове и възможности на AccessX

en: Slow keys
bg: Бавни клавиши

en: Bounce keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Sticky keys
bg: Залепващи клавиши

en: Mouse keys
bg: Клавиши за мишката

en: Do you really want to deactivate "%1"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат деактивирани "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат деактивирани "%1" и "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат деактивирани "%1", "%2" и "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат деактивирани "%1", "%2", "%3" и "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и деактивирани "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и деактивирани "%2" и "%3"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и деактивирани "%2", "%3" и "%4"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и "%2" и деактивирани "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1" и "%2" и деактивирани "%3" и "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1", "%2" и "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1", "%2" и "%3" и деактивирани "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдат активирани "%1", "%2", "%3" и "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
bg: Програма направи заявка за промяна на настройката.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
bg: Задържахте клавиша Shift за 8 секунди или програма направи заявка за промяна на настройката.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
bg: Натиснахте 5 последователни пъти клавиша Shift или програма направи заявка за промяна на настройката.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
bg: Натиснахте "%1" или програма направи заявка за промяна на настройката.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
bg: Използвахте комбинация от няколко клавиатурни жеста или програма направи заявка за промяна на настройката.

en: An application has requested to change these settings.
bg: Програма направи заявка за промяна на настройките.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
bg: Тези настройки на AccessX са нужни за някои трудноподвижни потребители и могат да бъдат настроени от Контролния център на KDE. Може също да ги включвате и изключвате със стандартни жестове от клавиатурата.
    
    Ако нямате нужда от тях, може да ги изключите чрез "Изключване на всички жестове и възможности на AccessX".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
bg: Бавните клавиши са включени. Занапред трябва да задържите натиснат всеки клавиш определено време преди да бъде приет.

en: Slow keys has been disabled.
bg: Бавните клавиши са изключени.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
bg: Подскачащите клавиши са включени. Занапред всеки клавиш ще бъде блокиран за определено време след като е бил използван.

en: Bounce keys has been disabled.
bg: Подскачащите клавиши са изключени.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
bg: Залепващите клавиши са включени. Занапред клавишите модификатори ще останат включени след като сте ги освободили.

en: Sticky keys has been disabled.
bg: Залепващите клавиши са изключени.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
bg: Клавишите за мишката са включени. Занапред може да използвате малката цифрова клавиатура, за да контролирате показалеца на мишката.

en: Mouse keys has been disabled.
bg: Клавишите за мишката са изключени.

en: Accessibility
bg: Достъпност
