plasma-desktop - en to bg translation catalogue (44 entries)

en: Default
bg: По подразбиране

en: Portrait
bg: Вертикално

en: Landscape
bg: Хоризонтално

en: Inverted Portrait
bg: Вертикално обърнато

en: Inverted Landscape
bg: Хоризонтално обърнато

en: Follow the Current Screen
bg: Последване на активния екран

en: All Screens
bg: Всички екрани

en: Fit to Screen
bg: Напасване в екрана

en: Keep Aspect Ratio and Fit Within Screen
bg: Запазване на съотношението на страните и напасване в рамките на екрана

en: Map to Portion of Screen
bg: Свързване към част от екрана

[ctx: @title]
en: Pen Calibration
bg: Калибриране на писалка

[ctx: @info]
en: Calibration is completed and saved.<nl/><nl/>Refine the calibration further or close the window.
bg: Калибрирането е завършено и запазено.<nl/><nl/>Прецизирайте калибрирането допълнително или затворете прозореца.

[ctx: @info]
en: Tap the center of each target.<nl/><nl/>Aim for the point where the stylus tip lands, and ignore the cursor position on the screen.
bg: Докоснете центъра на всяка мишена.<nl/><nl/>Целете се в точката, в която пада върхът на писалката, и игнорирайте позицията на курсора на екрана.

[ctx: @action:button]
en: Refine Existing Calibration
bg: Прецизиране на съществуващо калибриране

[ctx: @action:button]
en: Calibrate from Scratch
bg: Калибриране отначало

[ctx: @action:button]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

en: No drawing tablets found
bg: Не е намерен таблет за чертане.

en: Connect a drawing tablet
bg: Свързване на таблет за чертане.

[ctx: Tests tablet functionality like the pen]
en: Test Tablet…
bg: Тестване на таблета…

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
bg: Устройство:

en: Map to screen:
bg: Свързване към екрана:

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Left-handed mode:
bg: Режим за лява ръка:

[ctx: @info]
en: Tells the device to accommodate left-handed users. Effects will vary by device, but often it reverses the pad buttonsʼ functionality so the tablet can be used upside-down.
bg: Указва на устройството, че трябва да се адаптира към употреба с лява ръка. Ефектът варира в зависимост от устройството, но често той обръща функционалността на бутоните на панела, така че таблетът да може да се използва обърнат надолу.

en: Mapped Area:
bg: Свързана област:

en: Resize the tablet area
bg: Преоразмеряване на областта на таблета

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
bg: Заключване на съотношението на страните

en: Pen button 1:
bg: Бутон за показалец 1

en: Pen button 2:
bg: Бутон за показалец 2

en: Pen button 3:
bg: Бутон за показалец 3

[ctx: @action:button Calibration in progress]
en: Calibration in Progress
bg: Извършва се калибриране

[ctx: @action:button Calibrate the pen display]
en: Calibrate
bg: Калибриране

[ctx: @action:button Pen display doesn't support calibration]
en: Calibration Not Supported
bg: Калибрирането не се поддържа

[ctx: @info:tooltip]
en: Calibration across multiple screens is not supported.
bg: Калибриране в множество екрани не се поддържа.

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
bg: Екран:

en: None
bg: Без

en: Pad button %1:
bg: Бутон на таблет%1:

[ctx: @title]
en: Tablet Tester
bg: Тестване на таблет

en: Stylus press X=%1 Y=%2
bg: Натиск с писец X=%1 Y=%2

en: Stylus release X=%1 Y=%2
bg: Отпускане на писец X=%1 Y=%2

en: Stylus move X=%1 Y=%2
bg: Преместване с писец X=%1 Y=%2

en: ## Legend:
    # X, Y - event coordinate
bg: ## Легенда:
    # X, Y - координати на събитие

[ctx: Clear the event log]
en: Clear
bg: Изчистване
