kaccess - en to eo translation catalogue (73 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Maj-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Shift key is now active.
eo: La Maj-klavo nun estas aktiva.

en: The Shift key is now inactive.
eo: La Maj-klavo nun estas malaktiva.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Ktrl-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Control key is now active.
eo: La Ktrl-klavo nun estas aktiva.

en: The Control key is now inactive.
eo: La Ktrl-klavo nun estas malaktiva.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Alt-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Alt key is now active.
eo: La Alt-klavo nun estas aktiva.

en: The Alt key is now inactive.
eo: La Alt-klavo nun estas malaktiva.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Vin-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Win key is now active.
eo: La Vin-klavo nun estas aktiva.

en: The Win key is now inactive.
eo: La Vin-klavo nun estas malaktiva.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Meta-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Meta key is now active.
eo: La Meta-klavo nun estas aktiva.

en: The Meta key is now inactive.
eo: La Meta-klavo nun estas malaktiva.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Super-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Super key is now active.
eo: La Super-klavo nun estas aktiva.

en: The Super key is now inactive.
eo: La Super-klavo nun estas malaktiva.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La Hyper-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Hyper key is now active.
eo: La Hyper-klavo nun estas aktiva.

en: The Hyper key is now inactive.
eo: La Hyper-klavo nun estas malaktiva.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eo: La AltGr-klavo ŝlosiĝis kaj nun estas aktiva por ĉiuj klavopremoj el la sekvaj.

en: The Alt Graph key is now active.
eo: La AltGr-klavo nun estas aktiva.

en: The Alt Graph key is now inactive.
eo: La AltGr-klavo nun estas malaktiva.

en: The Num Lock key has been activated.
eo: La Num Lock klavo aktiviĝis.

en: The Num Lock key is now inactive.
eo: La Num Lock klavo nun estas malaktiva.

en: The Caps Lock key has been activated.
eo: La Caps Lock klavo aktiviĝis.

en: The Caps Lock key is now inactive.
eo: La Caps Lock klavo nun estas malaktiva.

en: The Scroll Lock key has been activated.
eo: La Scroll Lock klavo aktiviĝis.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
eo: La Scroll Lock klavo nun estas malaktiva.

en: Toggle Screen Reader On and Off
eo: Baskuligi Ekranlegilon Aktiva kaj Malaktiva

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: AltGraph
eo: AltGr

en: Warning
eo: Averto

en: &When a gesture was used:
eo: &Kiam kombino uzatis:

en: Change Settings Without Asking
eo: Ŝanĝi la agordon sen demandi

en: Show This Confirmation Dialog
eo: Montri ĉi tiun konfirman dialogon

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
eo: Malaktivigi ĉiujn AccessX uzilojn kaj kombinojn

en: Slow keys
eo: Malrapidaj klavoj

en: Bounce keys
eo: Prokrastaj klavoj

en: Sticky keys
eo: Fiksaj klavoj

en: Mouse keys
eo: Musaj klavoj

en: Do you really want to deactivate "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas malaktivigi "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
eo: Ĉu vi vere volas malaktivigi "%1" kaj "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
eo: Ĉu vi vere volas malaktivigi "%1", "%2" kaj "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
eo: Ĉu vi vere volas malaktivigi "%1", "%2", "%3" kaj "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj malaktivigi "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj malaktivigi "%2" kaj "%3"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj malaktivigi "%2", "%3 kaj "%4"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj "%2", kaj malaktivigi "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1" kaj "%2", kaj malaktivigi "%3" kaj "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1", "%2" kaj "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1", "%2" kaj "%3", kaj malaktivigi "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
eo: Ĉu vi vere volas aktivigi "%1", "%2", "%3" kaj "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
eo: Programo petis por ŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
eo: Vi premis la Maj-klavon dum 8 sekundoj aŭ programo petis ŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
eo: Vi premis la Maj-klavon 5-ope sekve aŭ programo petis ŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
eo: Vi premis %1 aŭ programo petis ŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
eo: Programo petis ŝanĝi ĉi tiun agordon, aŭ vi uzis kombinon da pluraj klavokombinoj.

en: An application has requested to change these settings.
eo: Programo petis ŝanĝi ĉi tiun agordon.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
eo: Ĉi tiun AccessX agordon bezonas kelkaj movkriplaj uzantoj, kaj oni povas agordi ilin ĉe la KDE stircentro. Vi ankaŭ povas aktivigi kaj malaktivigi ilin per normaj klavokombinoj.
    
    Se vi ne bezonas ilin, vi povas elekti "Malaktivigi ĉiujn AccessX uzilojn kaj kombinojn".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
eo: Malrapidaj klavoj aktiviĝis. Ekde nun, vi bezonas premi ĉiun klavon dum certa tempo antaŭ ol ĝi akceptitas.

en: Slow keys has been disabled.
eo: Malrapidaj klavoj malaktiviĝis.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
eo: Prokrastaj klavoj aktiviĝis. Ekde nun, ĉiu klavo estos blokata dum certa tempo post la premado.

en: Bounce keys has been disabled.
eo: Prokrastaj klavoj malaktiviĝis.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
eo: Fiksaj klavoj aktiviĝis. Ekde nun, modifaj klavoj restas aktivaj post la malpremado.

en: Sticky keys has been disabled.
eo: Fiksaj klavoj malaktiviĝis.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
eo: Musaj klavoj aktiviĝis. Ekde nun, vi povas uzi la nombran klavaron por stiri la muson.

en: Mouse keys has been disabled.
eo: Musklavoj malaktiviĝis.

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Author
eo: Aŭtoro
