plasma-desktop - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Emoji Selector
fr: Sélecteur d'émoticônes

en: Replace an existing instance
fr: Remplacer une instance existante

en: Search
fr: Chercher

en: Clear History
fr: Effacer l'historique

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
fr: Copier un caractère

en: %1 copied to the clipboard
fr: %1 copié dans le presse-papier

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
fr: Copier une description

en: No recent Emojis
fr: Aucune émoticône récente

en: Recent
fr: Récent

en: All
fr: Toutes

en: Categories
fr: Catégories

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
fr: Émoticônes et emplacements

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
fr: Personnes et corps

[ctx: Emoji Category]
en: Component
fr: Composant

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
fr: Animaux et nature

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
fr: Nourriture et boisson

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
fr: Voyage et emplacements

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
fr: Activités

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
fr: Objets

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
fr: Symboles

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
fr: Étiquettes
