kaccess - en to gl translation catalogue (75 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Maiúsculas está bloqueada e activa para todas as seguintes pulsacións das teclas.

en: The Shift key is now active.
gl: A tecla Maiúsculas está activa.

en: The Shift key is now inactive.
gl: A tecla Maiúsculas está inactiva.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Ctrl bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Control key is now active.
gl: A tecla Ctrl está activa.

en: The Control key is now inactive.
gl: A tecla Ctrl está inactiva.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Alt bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Alt key is now active.
gl: A tecla Alt está activa.

en: The Alt key is now inactive.
gl: A tecla Alt está inactiva.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Win bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Win key is now active.
gl: A tecla Win está activa.

en: The Win key is now inactive.
gl: A tecla Win está inactiva.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Meta bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Meta key is now active.
gl: A tecla Meta está activa.

en: The Meta key is now inactive.
gl: A tecla Meta está inactiva.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Super bloqueouse e está activa para as seguintes pulsacións.

en: The Super key is now active.
gl: A tecla Super está activa.

en: The Super key is now inactive.
gl: A tecla Super está inactiva.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Hyper bloqueouse e está activa para as seguintes pulsacións.

en: The Hyper key is now active.
gl: A tecla Hyper está activa.

en: The Hyper key is now inactive.
gl: A tecla Hyper está inactiva.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Alt Gr bloqueouse e está activa para as seguintes pulsacións.

en: The Alt Graph key is now active.
gl: A tecla Alt Gr está activa.

en: The Alt Graph key is now inactive.
gl: A tecla Alt Gr está inactiva.

en: The Num Lock key has been activated.
gl: Activouse a tecla Bloq Num.

en: The Num Lock key is now inactive.
gl: A tecla Bloq Num está inactiva.

en: The Caps Lock key has been activated.
gl: A tecla Bloq Maiús activouse.

en: The Caps Lock key is now inactive.
gl: A tecla Bloq Maiús está inactiva.

en: The Scroll Lock key has been activated.
gl: A tecla Bloq Despr activouse.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
gl: A tecla Bloq Despr está inactiva.

en: Toggle Screen Reader On and Off
gl: Conmutar o lector da pantalla

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: AltGraph
gl: Alt Gr

en: Hyper
gl: Hiper

en: Warning
gl: Aviso

en: &When a gesture was used:
gl: Cando se use un &aceno:

en: Change Settings Without Asking
gl: Cambiar a configuración sen preguntar

en: Show This Confirmation Dialog
gl: Amosar este diálogo de confirmación

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
gl: Desactivar todas as características e acenos de AccessX

en: Slow keys
gl: Teclas lentas

en: Bounce keys
gl: Teclas anuladas temporalmente

en: Sticky keys
gl: Teclas pegañentas

en: Mouse keys
gl: Teclas de rato

en: Do you really want to deactivate "%1"?
gl: Seguro que quere desactivar «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
gl: Seguro que quere desactivar «%1» e «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
gl: Seguro que quere desactivar «%1», «%2» e «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
gl: Seguro que quere desactivar «%1», «%2», «%3» e «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
gl: Seguro que quere activar «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e desactivar «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e desactivar «%2» e «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e desactivar «%2», «%3» e «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e «%2» e desactivar «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
gl: Seguro que quere activar «%1» e «%2» e desactivar «%3» e «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
gl: Seguro que quere activar «%1», «%2» e «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
gl: Seguro que quere activar «%1», «%2» e «%3» e desactivar «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
gl: Seguro que quere activar «%1», «%2», «%3» e «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
gl: Unha aplicación pediu cambiar esta opción.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
gl: Premeu a tecla Maiús durante 8 segundos ou unha aplicación solicitou cambiar esta opción.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
gl: Premeu a tecla Maiús 5 veces consecutivas ou unha aplicación pediu cambiar esta opción.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
gl: Premeu %1 ou unha aplicación pediu cambiar esta opción.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
gl: Unha aplicación pediu cambiar estas opcións, ou usou unha combinación de varios acenos de teclado.

en: An application has requested to change these settings.
gl: Unha aplicación pediu cambiar estas opcións.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
gl: Estas opcións de AccessX precísanse para algúns usuarios con impedimentos de mobilidade e poden configurarse na Configuración do Sistema de KDE. Tamén pode activalas ou desactivalas con acenos de teclado estandarizados.
    
    Se non as precisa, pode escoller «Desactivar todas as funcionalidades e acenos de AccessX».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
gl: Activáronse as teclas lentas. De agora en diante, debe premer cada tecla durante un determinado tempo antes de que se acepte.

en: Slow keys has been disabled.
gl: Desactiváronse as teclas lentas.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
gl: Activouse a recusación temporal das teclas. De agora en diante, cada tecla estará anulada durante un tempo tras premela.

en: Bounce keys has been disabled.
gl: Desactivouse a recusación temporal das teclas.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
gl: Activáronse as teclas pegañentas. De agora en adiante as teclas modificadoras quedarán activas aínda despois de soltalas.

en: Sticky keys has been disabled.
gl: Desactiváronse as teclas pegañentas.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
gl: Activáronse as teclas de rato. De agora en diante, pode usar o teclado numérico para controlar o rato.

en: Mouse keys has been disabled.
gl: Desactiváronse as teclas de rato.

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
gl: © 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
gl: Autor
