plasma-desktop - en to gl translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
gl: Iniciar

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
gl: Erro ao gardar o atallo %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
gl: Erro ao engadir %1, non parece ter accións.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
gl: Erro ao comunicar co servizo de atallos globais.

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
gl: Non foi posíbel comunicar co servizo de atallos globais.

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
gl: O atallo <shortcut>%1</shortcut> xa está asignado á acción común <interface>%3</interface> de %2.<nl/> <nl/>Quere reasignalo a %4?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%4</application>?
gl: O atallo <shortcut>%1</shortcut> xa está asignado á acción <interface>%2</interface> de <application>%3</application>.<nl/> <nl/>Quere reasignalo á acción <interface>%4</interface> de <application>%4</application>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
gl: Resolver un conflito de atallos

[ctx: @action:button]
en: Reassign
gl: Reasignar

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Navigation
gl: Navegación

en: View
gl: Vista

en: Settings
gl: Configuración

en: Help
gl: Axuda

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Commands
gl: Ordes

en: System Services
gl: Servizos do sistema

en: Common Actions
gl: Accións comúns

[ctx: @action: button Import shortcut scheme]
en: Import…
gl: Importar…

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
gl: Cancelar a exportación

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
gl: Exportar…

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
gl: Non é posíbel exportar o esquema mentres haxa cambios sen gardar.

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
gl: Seleccione embaixo os compoñentes para incluír no esquema exportado.

[ctx: @action:button Save shortcut scheme]
en: Save Scheme
gl: Gardar o esquema

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
gl: Engadir un novo

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
gl: Aplicación…

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
gl: Orde ou guión…

[ctx: @tooltip:button %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
gl: Editar a orde de %1

en: Remove all shortcuts for %1
gl: Retirar todos os atallos de %1

en: Undo deletion
gl: Desfacer a eliminación

en: No items matched the search terms
gl: Ningún elemento coincide cos termos de busca.

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
gl: Seleccione un elemento da lista para ver aquí os seus atallos.

en: Export Shortcut Scheme
gl: Exportar o esquema de atallos

en: Import Shortcut Scheme
gl: Importar o esquema de atallos

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
gl: Esquema de atallos (*.kksrc)

en: Edit Command
gl: Editar a orde

en: Add Command
gl: Engadir unha orde

en: Save
gl: Gardar

en: Add
gl: Engadir

en: Enter a command or choose a script file:
gl: Introduza unha orde ou escolla un ficheiro de guión:

[ctx: @action:button]
en: Choose…
gl: Escoller…

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
gl: Escolla un ficheiro de guión

[ctx: Template for file dialog]
en: Script file (*.*sh)
gl: Ficheiro de guión (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
gl: Seleccione o esquema a importar:

en: Custom Scheme
gl: Esquema personalizado

en: Select File…
gl: Seleccionar un ficheiro…

en: Import
gl: Importar

en: Editing shortcut: %1
gl: Editando un atallo: %1

en: No active shortcuts
gl: Non hai atallos activos.

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
gl[0]: Atallo predeterminado
gl[1]: Atallos predeterminados

en: No default shortcuts
gl: Non hai atallos predeterminados

en: Default shortcut %1 is enabled.
gl: O atallo predeterminado %1 está activado.

en: Default shortcut %1 is disabled.
gl: O atallo predeterminado %1 está desactivado.

en: Custom shortcuts
gl: Atallos personalizados

en: Delete this shortcut
gl: Eliminar este atallo

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
gl: Engadir…

en: Add custom shortcut
gl: Engadir un atallo personalizado

en: Cancel capturing of new shortcut
gl: Cancelar a captura do novo atallo
