kaccess - en to hne translation catalogue (74 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: सिफ्ट कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Shift key is now active.
hne: सिफ्ट कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Shift key is now inactive.
hne: सिफ्ट कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: कंट्रोल कुंजी ताला बंद हे अउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Control key is now active.
hne: कंट्रोल कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Control key is now inactive.
hne: कंट्रोल कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: आल्ट कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Alt key is now active.
hne: आल्ट कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Alt key is now inactive.
hne: आल्ट कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: विन कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Win key is now active.
hne: विन कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Win key is now inactive.
hne: विन कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: मेटा कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Meta key is now active.
hne: मेटा कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Meta key is now inactive.
hne: मेटा कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: सुपर कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Super key is now active.
hne: सुपर कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Super key is now inactive.
hne: सुपर कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: हायपर कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Hyper key is now active.
hne: हायपर कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Hyper key is now inactive.
hne: हायपर कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hne: आल्ट ग्राफ कुंजी ताला बंद हेअउ अभी नीचे वाले कीप्रेस बर सक्रिय रहिही.

en: The Alt Graph key is now active.
hne: आल्ट ग्राफ कुंजी अभी सक्रिय हे.

en: The Alt Graph key is now inactive.
hne: आल्ट ग्राफ कुंजी अभी अक्रिय हे.

en: The Num Lock key has been activated.
hne: न्यूम लाक कुंजी सक्रिय कर दे गे हे.

en: The Num Lock key is now inactive.
hne: न्यूम लाक कुंजी अब अक्रिय हे.

en: The Caps Lock key has been activated.
hne: कैप्स लाक कुंजी सक्रिय कर दे गे हे.

en: The Caps Lock key is now inactive.
hne: कैप्स लाक कुंजी अब अक्रिय हे.

en: The Scroll Lock key has been activated.
hne: स्क्राल लाक कुंजी सक्रिय कर दे गे हे.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
hne: स्क्राल लाक कुंजी अब अक्रिय हे.

en: AltGraph
hne: आल्ट-ग्राफ

en: Hyper
hne: हाइपर

en: Super
hne: सुपर

en: Meta
hne: मेटा

en: Warning
hne: चेतावनी

en: &When a gesture was used:
hne: जब एक चेस्टा उपयोग करे जाही (&W):

en: Change Settings Without Asking
hne: सेटिंग मं बदलाव मन ल बिना पूछे लगाव

en: Show This Confirmation Dialog
hne: ये पुस्टिकरन गोठ ल देखाव

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
hne: सब्बो एक्सेसएक्स विसेसता अउ चेस्टा ल अक्रिय करव

en: Slow keys
hne: धीमी कुंजियाँ

en: Bounce keys
hne: उछलती (बाउंस) कुंजियाँ

en: Sticky keys
hne: चिपकती कुंजियाँ

en: Mouse keys
hne: मुसुवा कुंजियाँ

en: Do you really want to deactivate "%1"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" अउ "%2" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", "%2" अउ "%3" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", "%2", "%3" अउ "%4" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" ल सक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" ल सक्रिय अउ "%2" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" ल सक्रिय अउ  "%2" अउ "%3" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" ल सक्रिय अउ "%2", "%3" अउ "%4" ल अक्रिय करना चाहथो?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" अउ "%2" ल सक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
hne: का आप मन सचमुच "%1" अउ "%2" ल सक्रिय हेअउ "%3" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", अउ "%2" ल सक्रिय अउ "%3" अउ "%4" ल अक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", "%2" अउ "%3" ल सक्रिय करना चाहथो ?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", "%2" अउ "%3" ल सक्रिय अउ "%4" ल अक्रिय करना चाहथो?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
hne: का आप मन सचमुच "%1", "%2", "%3" अउ "%4" ल सक्रिय करना चाहथो ?

en: An application has requested to change this setting.
hne: एक अनुपरयोग हर एखर सेटिंग ल बदले बर निवेदन करे हे.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
hne: आप मन सिफ्ट कुंजी ल ८ सेकन्ड बर दबाय हो या कोनो अनुपरयोग हर एखर सेटिंग ल बदले बर पूछिस हे.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
hne: आप मन सिफ्ट कुंजी ल लगातार ५ बार दबाय हो या कोनो अनुपरयोग हर एखर सेटिंग ल बदले के लिए निवेदन करिस हे.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
hne: आप मन %1 ल दबाय हो या कोनो अनुपरयोग हर एखर सेटिंग ल बदले बर पूछिस हे.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
hne: कोनो अनुपरयोग हर ए सेटिंग ल बदले बर पूछीस हे या आप मन बहुत से कुंजीपट चेस्टा के संयोजन के उपयोग करत हो.

en: An application has requested to change these settings.
hne: कोनो अनुपरयोग हर ए सेटिंग ल बदले बर पूछीस हे.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
hne: धीमी कुंजियाँ सक्छम करे गे हे. अब से आप मन ल हर एक कुंजी ल एक निस्चित समय बर दबाना होही ताकि ओ मन ल स्वीकारे जा सके.

en: Slow keys has been disabled.
hne: धीमी कुंजियाँ अक्छम करे गे हे.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
hne: बाउंस कुंजियाँ सक्छम करे गे हे. अब से हर एक कुंजी ल ओखर उपयोग के बाद निस्चित समय बरअवरोधित कर दे जाही.

en: Bounce keys has been disabled.
hne: बाउंस कुंजियाँ अक्छम करे गे हे.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
hne: चिपकती कुंजियां सक्छम करे गे हे. अब से आप मन के रिलीज करे के बाद माडीफायर कुंजियां लैच्ड रहिहीं.

en: Sticky keys has been disabled.
hne: चिपकती कुंजियाँ अक्छम करे गे हे.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
hne: मुसुवा कुंजियां सक्छम करे गे हे. अब से आप मन अपन कुंजीपट के नंबर पैड के उपयोग मुसुवा संकेतक ल नियंत्रित करे बर कर सकथो .

en: Mouse keys has been disabled.
hne: मुसुवा कुंजियाँ अक्छम करे गे हे.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
hne: (c) 2000, मैथियास होल्जर-क्लूपफेल

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
hne: मैथियास होल्जर-क्लूपफेल

en: Author
hne: लेखक
