kaccess - en to hr translation catalogue (70 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Shift je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Shift key is now active.
hr: Tipka Shift je aktivna.

en: The Shift key is now inactive.
hr: Tipka Shift nije aktivna.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Ctrl je zaključana i aktivna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Control key is now active.
hr: Tipka Ctrl je aktivna.

en: The Control key is now inactive.
hr: Tipka Ctrl nije aktivna.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Alt je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Alt key is now active.
hr: Tipka Alt je aktivna.

en: The Alt key is now inactive.
hr: Tipka Alt nije aktivna.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Win je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Win key is now active.
hr: Tipka Alt je aktivna.

en: The Win key is now inactive.
hr: Tipka Alt nije aktivna.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Meta je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Meta key is now active.
hr: Tipka Meta je aktivna.

en: The Meta key is now inactive.
hr: Tipka Meta nije aktivna.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Super je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Super key is now active.
hr: Tipka Super je aktivna.

en: The Super key is now inactive.
hr: Tipka Super nije aktivna.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Hyper je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Hyper key is now active.
hr: Tipka Hyper je aktivna.

en: The Hyper key is now inactive.
hr: Tipka Hyper nije aktivna.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
hr: Tipka Alt Gr je zaključana i nedostupna je za sve naredne pritiske tipki.

en: The Alt Graph key is now active.
hr: Tipka Alt Gr je aktivna.

en: The Alt Graph key is now inactive.
hr: Tipka Alt Gr nije aktivna.

en: The Num Lock key has been activated.
hr: Tipka Num Lock je aktivna.

en: The Num Lock key is now inactive.
hr: Tipka Num Lock nije aktivna.

en: The Caps Lock key has been activated.
hr: Tipka Caps Lock je aktivna.

en: The Caps Lock key is now inactive.
hr: Tipka Caps Lock nije aktivna.

en: The Scroll Lock key has been activated.
hr: Tipka Scroll Lock je aktivna.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
hr: Tipka Scroll Lock nije aktivna.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: &When a gesture was used:
hr: &Pri upotrebi gestikulacije:

en: Change Settings Without Asking
hr: Postavke izmijeni bez pitanja

en: Show This Confirmation Dialog
hr: Prikaži ovaj dijalog potvrđivanja

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
hr: Isključi sve AccessX osobine i gestikulacije

en: Slow keys
hr: Spore tipke

en: Bounce keys
hr: Poskakujuće tipke

en: Sticky keys
hr: Ljepljive tipke

en: Mouse keys
hr: Mišolike tipke

en: Do you really want to deactivate "%1"?
hr: Želite li zaista isključiti "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
hr: Želite li zaista isključiti "%1" i "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
hr: Želite li zaista isključiti "%1", "%2" i "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
hr: Želite li zaista isključiti "%1", "%2", "%3" i "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", a isključiti "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", a isključiti "%2" i "%3"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", a isključiti "%2", "%3" i "%4"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1" i "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1" i "%2", a isključiti "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", i "%2", a isključiti "%3" i "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", "%2" i "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", "%2" i "%3", a isključiti "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
hr: Želite li zaista uključiti "%1", "%2", "%3" i "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
hr: Jedna od aplikacija zatražila je izmjenu ove postavke.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
hr: Tipku Shift držali ste pritisnutom 8 sekundi i jedna od aplikacija zatražila je izmjenu ove postavke.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
hr: Tipku Shift pritisnuli ste 5 puta za redom i jedna od aplikacija zatražila je izmjenu ove postavke.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
hr: Pritisnuli ste %1 ili je jedna od aplikacija zatražila izmjenu ove postavke.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
hr: Jedna od aplikacija zatražila je izmjenu ove postavke ili ste upotrijebili kombinaciju od nekoliko gestikulacija tipkama.

en: An application has requested to change these settings.
hr: Jedna od aplikacija zatražila je izmjenu ovih postavki.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
hr: Ove AccessX postavke potrebne su nekim korisnicima koji imaju poteškoće s kretanjem, a mogu se podesiti u KDE-ovim Postavkama sustava. Moguće ih je uključiti ili isključiti pomoću standardiziranih gestikulacija tipkovnicom.
    
    Ako vam nisu potrebne odaberite "Isključi sve AccessX mogućnosti i gestikulacije".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
hr: Spore tipke su omogućene. Od sad je potrebno svaku tipku držati pritisnutom tijekom određenog razdoblja kako bi tipka bila prihvaćena.

en: Slow keys has been disabled.
hr: Spore tipke su onemogućene.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
hr: Poskakujuće tipke su omogućene. Od sad je svaka tipka blokirana tijekom određenog razdoblja nakon njene upotrebe.

en: Bounce keys has been disabled.
hr: Poskakujuće tipke su onemogućene.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
hr: Ljepljive tipke su omogućene. Od sad će modifikacijske tipke ostati uključenima i nakon njihovog otpuštanja.

en: Sticky keys has been disabled.
hr: Ljepljive tipke su onemogućene.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
hr: Mišolike tipke su omogućene. Od sad možete upotrebljavati numerički dio tipkovnice za upravljanje pokazivač miša.

en: Mouse keys has been disabled.
hr: Mišolike tipke su onemogućene.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
hr: © 2000 Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
hr: Autor
