plasma-desktop - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Emoji Selector
is: Val á tjáknum (emoji)

en: Replace an existing instance
is: Skipta út fyrirliggjandi tilviki

en: Search
is: Leita

en: Clear History
is: Hreinsa feril

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
is: Afrita staf

en: %1 copied to the clipboard
is: %1 afritað á klippispjaldið

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
is: Afrita lýsingu

en: No recent Emojis
is: Engin nýleg tjákn

en: Recent
is: Nýlegt

en: All
is: Allt

en: Categories
is: Flokkar

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
is: Broskallar og tilfinningar

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
is: Fólk og líkami

[ctx: Emoji Category]
en: Component
is: Hluti

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
is: Dýr og náttúra

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
is: Matur og drykkur

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
is: Ferðalög og staðir

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
is: Athafnir

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
is: Hlutir

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
is: Tákn

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
is: Fánar
