kcmaccess - en to nds translation catalogue (12 entries)

en: AltGraph
nds: AltGr

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
nds: Drück %1, wielt de Tallen-, de Grootschriev- un de Rull-Rast inleggt sünd

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
nds: Drück %1, wielt de Grootschriev- un de Rull-Rast inleggt sünd

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
nds: Drück %1, wielt de Tallen- un de Rull-Rast inleggt sünd

en: Press %1 while ScrollLock is active
nds: Drück %1, wielt de Rull-Rast inleggt is

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
nds: Drück %1, wielt de Tallen- un de Grootschriev-Rast inleggt sünd

en: Press %1 while CapsLock is active
nds: Drück %1, wielt de Grootschriev-Rast inleggt is

en: Press %1 while NumLock is active
nds: Drück %1, wielt de Tallen-Rast inleggt is

en: Press %1
nds: Drück %1

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
nds: "Backige Tasten" utmaken, wenn twee Tasten to de sülve Tiet drückt warrt

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
nds: Springen Tasten

en: Use gestures for activating sticky keys and slow keys
nds: Tekens för't Anmaken vun Backige un Langsame Tasten bruken
