kcmkclock - en to nds translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
nds: Datum un Tiet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
nds: Hier kannst Du den Dag, den Maand un dat Johr vun dat Systeemdatum ännern.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
nds: Tietrebeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
nds: Wenn Du dat Tietrebeet ännern wullt, söök Dien Rebeet nerrn op de List ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
nds: Aktuell lokaal Tietrebeet:

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
nds: Keen NTP-Warktüüch funnen. Installeer "'ntpdate" oder "rdate", wenn Du Datum un Tiet automaatsch opfrischen wullt.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
nds: Hier kannst Du de Systeemtiet ännern. Klick in dat Feld för Stünnen, Minuten oder Sekunnen, wenn Du den Weert nieg fastleggen wullt. Du kannst dor de Hooch-/Daal-Knööp rechterhand för bruken oder en niegen Weert ingeven.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
nds: Aktuell lokaal Tietrebeet: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
nds: Aktuell lokaal Tietrebeet: %1 (%2)

en: Unable to contact time server: %1.
nds: Tietserver lett sik nich ansnacken: %1.

en: Can not set date.
nds: Datum lett sik nich fastleggen.

en: Error setting new time zone.
nds: Fehler bi't Fastleggen vun't niege Tietrebeet.

en: Time zone Error
nds: Tietrebeet-Fehler

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
nds: <h1>Datum un Tiet</h1> Mit dit Systeeminstellen-Moduul kannst Du Systeemdatum un -tiet fastleggen. Disse Instellen bedröppt nich bloots Di as Bruker, man dat hele Systeem, so dat Du se bloots ännern kannst, wenn Du de Systeeminstellen mit Systeemplegerrechten starten deist. Wenn Du disse Verlöven nich hest, man liekers glöövst, dat de Tiet topasst warrn schull, snack dor bitte mit den Systeempleger över.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
nds: Identiteetprööv/Akschoon lett sik nich utföhren: %1, %2
