plasma-desktop - en to nn translation catalogue (22 entries)

en: Emoji Selector
nn: Emoji-veljar

en: (C) 2019 Aleix Pol i Gonzalez
nn: © 2019 Aleix Pol i Gonzalez

en: Replace an existing instance
nn: Erstatt ein instans som finst frå før

en: Search
nn: Søk

en: Clear History
nn: Tøm loggen

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
nn: Kopier teikn

en: %1 copied to the clipboard
nn: %1 kopiert til utklippstavla

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
nn: Kopier skildring

en: No recent Emojis
nn: Ingen nylege emojiar

en: Recent
nn: Nylege

en: All
nn: Alle

en: Categories
nn: Kategoriar

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
nn: Fjesingar og kjensler

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
nn: Folk og kropp

[ctx: Emoji Category]
en: Component
nn: Komponent

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
nn: Dyr og natur

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
nn: Mat og drikke

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
nn: Reise og stadar

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
nn: Aktivitetar

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
nn: Gjenstandar

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
nn: Symbol

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
nn: Flagg
