plasma-desktop - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Pause Indexer
sv: Pausa indexering

en: Resume Indexer
sv: Återuppta indexering

en: This will disable file searching in KRunner and launcher menus, and remove extended metadata display from all KDE applications.
sv: Inaktiverar filsökning i Kör program och startmenyer, och tar bort visning av utökad metadata från alla KDE-program.

en: Do you want to delete the saved index data? %1 of space will be freed, but if indexing is re-enabled later, the entire index will have to be re-created from scratch. This may take some time, depending on how many files you have.
sv: Vill du ta bort sparad indexerad data? Utrymmet %1 kommer att frigöras, men om indexering aktiveras igen senare, måste hela indexet skapas om från början. Det kan ta en stund, beroende på hur många filer du har.

en: Delete Index Data
sv: Ta bort indexerad data

en: File Search helps you quickly locate your files. You can choose which folders and what types of file data are indexed.
sv: Filsökning hjälper dig att snabbt lokalisera dina filer. Du kan välja vilka kataloger och vilken typ av fildata som indexeras.

[ctx: @title:group]
en: File indexing:
sv: Filindexering

[ctx: @action:check]
en: Enabled
sv: Aktiverad

[ctx: @title:group]
en: Data to index:
sv: Data att indexera:

en: File names and contents
sv: Filnamn och innehåll

en: File names only
sv: Bara filnamn

en: Hidden files and folders
sv: Dolda filer och kataloger

[ctx: @title:table Locations to include or exclude from indexing]
en: Locations
sv: Platser

[ctx: @action:button]
en: Start Indexing a Folder…
sv: Starta indexering av en katalog…

[ctx: @action:button]
en: Stop Indexing a Folder…
sv: Stoppa indexering av en katalog…

[ctx: State and a percentage of progress]
en: %1, %2% complete
sv: %1, %2% färdiga

[ctx: @info Currently Indexing]
en: Currently indexing: <filename>%1</filename>
sv: Indexerar för närvarande: <filename>%1</filename>

en: Not indexed
sv: Inte indexerad

en: Indexed
sv: Indexerad

en: Delete entry
sv: Ta bort post

en: Select a folder to include
sv: Välj en katalog att inkludera

en: Select a folder to exclude
sv: Välj en katalog att undanta
