kaccess - en to ug translation catalogue (69 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Shift كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Shift key is now active.
ug: ھازىر Shift كۇنۇپكىسى ئاكتىپ

en: The Shift key is now inactive.
ug: ھازىر Shift كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: كونترول(Ctrl) كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Control key is now active.
ug: ھازىر Control كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Control key is now inactive.
ug: ھازىر Control كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Alt كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Alt key is now active.
ug: ھازىر Alt key كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Alt key is now inactive.
ug: ھازىر Alt key كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Win كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Win key is now active.
ug: ھازىر Win كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Win key is now inactive.
ug: ھازىر Win كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Meta كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Meta key is now active.
ug: ھازىر Meta كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Meta key is now inactive.
ug: ھازىر Meta كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Super كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Super key is now active.
ug: ھازىر Super كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Super key is now inactive.
ug: ھازىر Super كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Hyper كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Hyper key is now active.
ug: ھازىر Hyper كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Hyper key is now inactive.
ug: ھازىر Hyper كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ug: Alt Graph كۇنۇپكىسى قۇلۇپلاندى ۋە بۇنىڭدىكى بارلىق كۇنۇپكا بېسىشلىرى ئۈچۈن ئاكتىپ ھالەتكە كەلدى.

en: The Alt Graph key is now active.
ug: ھازىر Alt Graph كۇنۇپكىسى ئاكتىپ.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ug: ھازىر Alt Graph كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Num Lock key has been activated.
ug: ھازىر Num Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلاندى.

en: The Num Lock key is now inactive.
ug: ھازىر Num Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Caps Lock key has been activated.
ug: ھازىر Caps Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلاندى.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ug: ھازىر Caps Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ug: ھازىر Scroll Lock كۇنۇپكىسى ئاكتىپلاندى.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ug: ھازىر Scroll Lock كۇنۇپكىسى پاسسىپ.

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: &When a gesture was used:
ug: قول ئىشارىسى ئىشلىتىلگەندە(&W):

en: Change Settings Without Asking
ug: تەڭشەكنى سورىمايلا ئۆزگەرت

en: Show This Confirmation Dialog
ug: مەزكۇر جەزملەش كۆزنىكىنى كۆرسەت

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ug: بارلىق AccessX ئىقتىدارى ۋە قول ئىشارىسىنى ئاكتىپسىزلا

en: Slow keys
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار

en: Bounce keys
ug: قاڭقىش كۇنۇپكىسى

en: Sticky keys
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار

en: Mouse keys
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىلىرى

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ug: راستلا «%1» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ug: راستلا «%1» ۋە «%2» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ug: راستلا «%1» ، «%2» ۋە «%3» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ug: راستلا «%1» ، «%2» ، «%3» ۋە «%4» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1"?
ug: راستلا «%1» نى ئاكتىپلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ug: راستلا «%1»نى ئاكتىپلاپ «%2» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ug: راستلا «%1»نى ئاكتىپلاپ «%2» ۋە «%3» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ug: راستلا «%1»نى ئاكتىپلاپ «%2» ،  «%3» ۋە «%4» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ug: راستلا «%1» ۋە «%2» نى ئاكتىپلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ug: راستلا «%1» ۋە«%2» نى ئاكتىپلاپ،  «%3» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ug: راستلا «%1» ۋە«%2» نى ئاكتىپلاپ،  «%3» ۋە «%4» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ug: راستلا «%1» ، «%2» ۋە «%3» نى ئاكتىپلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ug: راستلا «%1» ،«%2» ۋە «%3» نى ئاكتىپلاپ،  «%4» نى ئاكتىپسىزلامسىز؟

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ug: راستلا «%1» ، «%2» ، «%3» ۋە «%4» نى ئاكتىپلامسىز؟

en: An application has requested to change this setting.
ug: بىر پروگرامما بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ug: Shift 8 سېكۇنت بېسىپ تۇردىڭىز ياكى پروگرامما بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ug: سىز Shift كۇنۇپكىسىنى ئارقىمۇئارقا 5 قېتىم باستىڭىز ياكى پروگرامما بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ug: سىز %1 نى باستىڭىز ياكى بىر پروگرامما بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ug: بىر پروگرامما بۇ تەڭشەكلەرنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى ياكى سىز بىرىكمە كۇنۇپكا ئىشلەتتىڭىز.

en: An application has requested to change these settings.
ug: بىر پروگرامما بۇ تەڭشەكلەرنى ئۆزگەرتىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىندى. ھازىردىن باشلاپ ھەر بىر كۇنۇپكىنى مەلۇم ۋاقىت باسسىڭىز ئاندىن ئۇنى قوبۇل قىلىدۇ.

en: Slow keys has been disabled.
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىنغان.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىندى. ھازىردىن باشلاپ ھەر بىر كۇنۇپكا ئىشلىتىلگەندىن كېيىن مەلۇم ۋاقىت قۇلۇپلىنىدۇ.

en: Bounce keys has been disabled.
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىنغان.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىندى. ھازىردىن باشلاپ سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكىلار ئۇنى قويۇۋەتكەندىن كېيىنمۇ ئىشلەۋېرىدۇ.

en: Sticky keys has been disabled.
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىندى.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىلىرى ئىناۋەتلىك قىلىندى. ھازىردىن باشلاپ ھەرپتاختىنىڭ رەقەم رايونىنى ئىشلىتىپ چاشقىنەكنى تىزگىنلىيەلەيسىز.

en: Mouse keys has been disabled.
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىلىرى ئىناۋەتسىز قىلىنغان.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
ug: (c) 2000، Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
ug: ئاپتور
