kcmkclock - en to wa translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
wa: Date et eure

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
wa: Chal vos ploz candjî li djoû, moes, et anêye del date do sistinme.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
wa: Coisse ås eures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
wa: Po candjî l' coisse ås eures coinrece, tchoezixhoz vosse redjon el djivêye chal pa dzo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
wa: Coisse ås eures coinrece do moumint :

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
wa: Dji n' a trové nole usteye NTP. Astalez l' comande « ntpdate » oudon-bén « rdate » po mete èn alaedje li metaedje a djoû otomatike del date eyet d' l' eure.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
wa: Chal vos ploz candjî li date di l' ôrlodje do sistinme. Clitchîz so les tchamps des eures, munutes ou segondes po candjî les valixhances, soeye-t i avou les botons fletches, soeye-t i tot tapant ene nouve valixhance.

en: Unable to contact time server: %1.
wa: Dji n' a savou m' raloyî å sierveu d' eure: %1.

en: Can not set date.
wa: Dji n' sai defini l' date.

en: Error setting new time zone.
wa: Åk n' a nén stî come dji definixheut ene novele coisse d' eurêye.

en: Time zone Error
wa: Aroke pol coisse d' eurêye

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
wa: <h1>Date & eure</h1> Ci module cial d' apontiaedje do sistinme pout esse eployî po defini li date et l' eure di l' ôrlodje do sistinme. Come ces apontiaedjes la n' afectèt nén seulmint vos mins tos les uzeus di l' éndjole, vos n' poloz candjî çoula ki cwand l' apontiaedje do sistinme di KDE est enondé pa root. Si vos n' kinoxhoz nén li scret da root, mins k' vos pinsez ki l' eure ou l' date do sistinme divèt esse candjeyes, atôtchîz l' manaedjeu do sistinme.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
wa: Dji n' sai otintifyî/enonder l' faitindje : %1, %2
